Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych organizuje wyjazd na

APIMONDIĘ 2019 do Montrealu w Kanadzie

Mamy przyjemność poinformować, że Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych podobnie jak w latach ubiegłych zamierza zorganizować wyjazd Pszczelarzy na kongres APIMONDII w 2019 roku. W tym roku kongres ten ma odbyć się w dniach 08-12 września w Montrealu w Kanadzie. Przesyłamy poniżej propozycję programu wyjazdu jaki zamierzamy zorganizować. Proponowany program jest turystycznym programem ramowym do którego elementy o charakterze pszczelarskim zostaną wkomponowane w momencie gdy organizator Apimondii określi zakres i trasy kongresowych wyjazdów technicznych.

Przewidywana ilość uczestników wyjazdu uzależniona jest od ilości zgłoszeń jednak ze względów technicznych nie może przekroczyć 28 osób. Informujemy, że ostateczny termin w którym musimy określić listę uczestników tego wyjazdu to 20 stycznia 2019 roku.


Zainteresowani proszeni są o bezpośredni kontakt w prezesem SPZ
– Piotrem Mrówka tel. 507 050 133 e-mail pmrowka@post.pl

Poniżej ramowy program wyjazdu:


KANADA i USA

 

Oferta wyjazdu indywidualnego dla Pszczelarzy 

 

Montreal – Quebec – Gaspesie – Nowy Brunszwik – Wyspa Księcia Edwarda – Nowa Anglia (USA) – Portland – Boston – Harward – West Point – Buffolo – Niagara – Toronto – Ottawa – Montreal

 

 

 

1 dzień, 8.09.2019

Wylot z Polski i przylot do Montrealu. Zakwaterowanie. Wyjście na miasto i wieczorny spacer. Nocleg.

 

2 dzień, 9.09.

Śniadanie w hotelu. Przejazd i pobyt na kongresie Apimondia 2019. Powrót do hotelu, nocleg.

 

 

 

3 dzień, 10.09.

Wyjazd z Montrealu. Przejazd wzdłuż i w dół rzeki św. Wawrzyńca do Quebec City. To najstarsze miasto Kanady z 1608 r., założone przez Samuela de Chaplains po wcześniejszej wizycie Jacka Cartier. Zwiedzanie perły miasta – zamku (hotelu) Frontenac. Nocleg.

 

 

4 dzień, 11.09.

Długi przejazd do fantastycznego parku narodowego Gaspesie  (ok. 5,5h) na Cape Fundy. Zwiedzanie parku narodowego z arcyciekawym krajobrazem. Dojazd do Gesgapegiag, nocleg.

 

5 dzień, 12.09

Przejazd przez graniczna rzekę do prowincji Nowy Brunszwik i dalej na Wyspę Księcia Edwarda, czyli tam, gdzie żyła powieściowa Ania z Zielonego Wzgórza. Nocleg.

 

 

 

 

6 dzień, 13.09.

Zwiedzanie Green Gable Heritage Place, czyli poznawanie kanadyjskiej prowincji uwiecznionej na kartach słynnych powieści Lucy Maud Montgomery. Przejazd z powrotem do Nowego Brunszwiku i dalej na południe do stolicy St. John, zwiedzanie miasta. Przejazd na nocleg pod granicę z USA.

 

 

7 dzień, 14.09.

Wjazd do USA, do stanu Maine. Przejazd przez niezwykle widokową amerykańska Nowa Anglię. Wjazd na szczyt Mt Cadillac w Parku Narodowym Acadia. Podziwianie bajecznych jesiennych kolorów – czas na spacery i zdjęcia. Przejazd na nocleg do Portland.

 

8 dzień, 15.09.

Przejazd przez pozostałą część stanu Maine, New Hampshire do Massachusetts i dalej do Bostonu. Zwiedzanie miasta. Spacer Ścieżką Wolności. Wizyta na Harwardzie. Dalszy przejazd via Harrisburg (stolica  Connecticut) na nocleg do Dunbury.

 

 

 

9 dzień, 16.09.

Przejazd do West Point –  twierdzy z czasów Rewolucji Amerykańskiej, pamiętającej walki gen. Tadeusza Kościuszki. Wizyta w głównej Akademii Wojskowej pod pomnikiem naszego bohatera narodowego. Przejazd przez Park Stanowy Harrimanna - magnata kolejowego.

Dalsza jazda przez stan Nowy Jork do Buffalo na nocleg.

 

 

 

10 dzień, 17.09.

Krótkie zwiedzanie Buffalo. Przejazd przez granicę na rzece Niagarze. Rejs po rzece Niagara do gardzieli wodospadu Horse Shoe. Postój i zwiedzanie części kanadyjskiej. Przejazd do Toronto na noc. Fakultatywnie wjazd na wieże CN Tower - do niedawna (2008) najwyższa konstrukcje świata, 553,3 m. Nocleg.

 

 

 

 

11 dzień, 18.09.

Zwiedzanie Toronto. Przejazd przez park prowincjonalny Algonquin do stolicy Ottawy. Możliwość zrobienia grilla po kanadyjsku. Nocleg w stolicy Kanady.

 

 

 

12 dzień, 19.09.

Wizyta w parlamencie drugiego największego państwa świata, które właśnie skończyło 150 lat! Przejazd do Montrealu. Wizyta w katedrze oraz na Wzgórzu Królewskim w Oratorium. Nocleg.

 

13 dzień, 20.09.

Wylot z Montrealu - największego na świecie „miasta- wyspy" do Polski. 

 

14 dzień, 21.09.

Przylot do Polski, zakończenie wyjazdu.

 
TERMIN: 08.09. – 21.09.2019


CENA: 12.500 PLN dla 1 osoby w grupie 28 osób


CENA ZAWIERA:

- bilety lotnicze Warszawa-Montreal-Warszawa,

- zakwaterowanie w hotelach i motelach 3*,

- przejazdy wynajętymi vanami,

- opiekę 2 pilotów-przewodników,

- śniadania i lunche,

- bilety wstępu,

- elektroniczne potwierdzenie podróży (ETA, Kanada),

- opłatę graniczą USA,

- ubezpieczenie KL i NNW.

 

CENA NIE ZAWIERA:

- dopłaty do pokoju jednoosobowego,

- atrakcji fakultatywnych,

- kosztów uzyskania wizy do USA,

- napiwków do lunchów,

- napojów do lunchów.


Zainteresowani proszeni są o bezpośredni kontakt w prezesem SPZ
– Piotrem Mrówka tel. 507 050 133 e-mail pmrowka@post.pl

Dodaj komentarz

    Partnerzy dla pszczelarstwa