Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach

we wrześniu otwiera kolejną z cyklu przyrodniczych wystawę pt.

Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia”.

Ekspozycja połowicznie etnograficzna i przyrodnicza prezentować będzie zabytki kultury materialnej polskiej wsi związane z dawnym i teraźniejszym pszczelarstwem jak również obiekty związane z pozyskiwaniem, wykorzystaniem miodu i wosku. Na ekspozycji nie zabraknie charakterystyki owada błonkoskrzydłego z rodziny pszczołowatych czyli pszczoły miodnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pszczelarzy ze ŚZP w Kielcach jak i z całej Polski i sympatyków pszczelarstwa na wernisaż wystawy „Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia”.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach ul. Wielkopiecowa 1 w Starachowicach w dniu 19 września o godz. 11.00. Na spotkanie serdecznie zaprasza Dyrekcja i Pracownicy Muzeum.

Wszelkie informacje dot. wystawy uzyskają Państwo pod nr telefonu 783-730-070.

Z poważaniem Paweł Kołodziejski