W dniu 1 marca Zarząd Lubelskej Izby Rolnej wspólnie z Polskim Związkiem Pszczelarskim, WZP w Lublini, Stowarzyszeniem Pszczelarzy Lubelskich, Pszczelniczym Towarzystwem Naukowym, Nadburzańskim Związkiem Pszczelarzy i Lubelskim Stowarzyszeniem Pszczółka skierował pismo do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie działań edukacyjnych dot. ochrony zapylaczy, w tym pszczoły miodnej.

Mimo nagłaśniania tematyki ochrony zapylaczy poprzez apele, akcje informacyjne itp. w dalszym ciągu problem wytruć istnieje. Pszczelarze nie mogą ciągle robić za strażnika przyrody, bo braknie im czasu na zajmowanie się pszczołami. potrzebna jest edukacja rolników. Pszczelarze z Lubelszczyzny wraz z LIR wysłali pismo do MRIRW z prośbą o przygotowanie i emisji spotu informacyjno – edukacyjnego o konieczności ochrony zapylaczy w tym pszczoły miodnej. Więcej w piśmie do ministerstwa (kliknij) .

Żródło: Lubelska Izba Rolna

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz