16.12.2016

Szanowni Państwo

Kolejny akt prawny, który ma wpływ na nasze pasieki a jest obecnie w obróbce legislacyjnej. Tym razem nic przyjemnego wysokość - kar pieniężnych za łamanie przepisów dotyczących produktów pochodzenia zwierzęcego w tym miodu.

Na razie nie komentuje, nie proponuje zmian, chciałbym jedynie zwrócić Państwa uwagę, że te przepisy obowiązują a są jedynie wprowadzane zmiany ze względu na nowe akty prawne w tym na „Rolniczy handel detaliczny”.

Życzę miłej lektury.

Pozdrawiam Piotr KrawczykPS. Wczoraj na Radzie Związku PZP usłyszałem po raz kolejny ze strony członków Zarządu PZP, że powinienem przestać informować pszczelarzy o sprawach dotyczących naszych pasiek i zaprzestać posługiwania się logiem PZP. Szanowni Panowie z Zarządu zgodnie ze statutem PZP mam obowiązek posługiwać się logiem PZP a za ten obowiązek płacę wcale nie małą składkę do PZP, największą z całego Zarządu. Statut również daje mi wiele innych uprawnień, z których korzystam. Do reprezentowania pszczelarzy wybrał mnie Walny Zjazd Delegatów i to Walny Zjazd Delegatów mnie rozliczy za osiem lat pracy na rzecz Polskich Pszczelarzy. A do zapoznania się  i przestrzegania Statutu PZP zachęcam również inne osoby z Zarządu i Rady Związku. Informowanie pszczelarzy o istotnych sprawach związanych z funkcjonowaniem Związku jest statutowym obowiązkiem Zarządu.

.............

Czytaj i pozwól, niech czytają twoi,

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

..........

 

Do odczytu po kliknięciu na zdjęcie.


 

 

 Przy okazji taka mała zagadka, refleksja po ostatniej Radzie Związku, i trafna ocena obecnej sytuacji w PZP, czyje to słowa? 

  

Odpowiedź:

Wywiad z Tadeuszem Sabatem zanim został Prezydentem PZP.

 

Z przesłanych emaili:

Rozporządzenie, jak większość aktów prawnych, nie jest czytelne. Aby zrozumieć jego zapisy, trzeba kolejne akty prawne mieć w ręku. To robota dla prawnika, a nie małego masarza, pszczelarza czy hodowcy kóz. Jednym słowem, nie wiem, co dotyczy pszczelarza-amatora, które paragrafy, punkty, czy w ogóle którekolwiek. Od stawek dostałem oczopląsu. Zacząłem się zastanawiać, jakie czynniki będą wpływać na to, że dostanę karę za dany czyn 500 zł albo 5000 zł. Czy będzie to widzimisię inspektora ? Jego zły dzień ? Nieudana noc z kochanką ? Albo udana ? Widełki "cen" są wręcz patologicznie korupcjogenne. Gdyby jednak zaufać idei państwa przyjaznego obywatelom, całe rozporządzenie można zapisać w jednym paragrafie, mówiącym, że kary są od 200 do 66.000 zł, przy czym wobec zakładów amatorskich stosuje się wyłącznie stawki najniższe, dla zakładów kilkuosobowych kary z przedziału 0-20 %, dla kilkunastoosobowych 20-40 %, dla kilkudziesięcioosobowych 40-60 %, dla kilkusetosobowych 60-100 % przedziału stawek. I tyle. Sławomir

..............................................................................................

Uczestniczyłem jako delegat w dwóch Zjazdach PZP, w Pszczelej Woli i Slesinie,niestety wyniosłem z nich niedobre wrażenia; intrygi,walka o miejsce we władzach, manipulowanie dopuszczeniami do głosu, to tylko niektóre z niekorzystnych zjawisk jakie miały tam miejsce. Trudno bylo oczekiwać dobrych efektów pracy władz pszczelarskich wyłanianych w takich warunkach.Obecna sytuacja w PZP dowodzi, że nie tylko nie uzyskano poprawy w atmosferze pracy Związku ale nastąpiło jej dalsze zaostrzenie a nawet zagrożenie dalszego istnienia PZP. Henryk

Zapisz się na newslettera.

Jeżeli chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wydarzeń pszczelarskich w Polsce.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje wokół pszczelarstwa zapisz się na Newslettera.

Będziemy cię informować o tym o czym wiemy lub zostaniemy poinformowani.

Pozdrawiam Piotr Krawczyk ;)  

 

Przepisz kod z obrazka
Captcha
Partnerzy dla pszczelarstwa