Spotkanie noworoczne Koła Pszczelarzy w Łagowie

W dniu 06.01.2018 r. odbyło się pierwsze spotkanie noworoczne pszczelarzy w Kole Pszczelarzy w Łagowie. Rozpoczęto je szkoleniem z zakresu gospodarki pasiecznej. Zaproszony na wykład Tomasz Kędziora z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli przedstawił nam zagadnienia dotyczące zadań jakie należy wykonać aby dobrze zazimować rodziny pszczele, następnie jak przygotować je do pożytków poprzez utrzymanie rodzin w sezonie w dobrej kondycji. W zmieniających się ciągle warunkach przyrodniczych są to tematy aktualne i należy je ciągle analizować i korygować w swoich pasiekach. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Łagów Paweł Marwicki, który z okazji Nowego Roku złożył nam noworoczne życzenia, wspominając również o bardzo ważnej roli jaką pełni pszczoła w środowisku. Natomiast ze Świętokrzyskiego Związku Pszczelarzy przedstawicielem była Iwona Łodo. Po zakończonym szkoleniu odbyła się uroczystość nadania srebrnych i brązowych odznaczeń Polskiego Związku Pszczelarskiego. Na koniec pszczelarze biesiadowali dyskutując o nadchodzącym sezonie i nadziejach związanych z jakże oczekiwaną dla nas spadzią.

Andrzej Dąbrowski