Zapowiada się protest przeciwko CETA i TTIP

15 października ma się odbyć protest przeciwko podpisaniu umowy CETA i TTIP. Czy protestującym uda się osiągnąć cel? Dziel się: Autor: Ewa Ploplis 7 października 2016 Kilka tysięcy osób ma wziąć udział w demonstracji 15 października w godz. 13.00–16.00 przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30 w Warszawie przeciwko umowie CETA i TTIP. Organizatorzy protestu nie chcą GMO i przetworzonej amerykańskiej żywności. Udział w demonstracji zapowiedzieli: rolnicy, związki zawodowe, organizacje pozarządowe i obywatele. Pod apelem o wzięcie udział podpisało się ponad 44 tys. osób. – Jesteśmy zaniepokojeni tym, że planowane porozumienia handlowe między Unią Europejską a USA i Kanadą (TTIP i CETA) mogą zniszczyć polskie rolnictwo – mówią członkowie „Akcja Demokracja”, która jest organizatorem protestu. Ich zdaniem, napływ żywności zza oceanu doprowadzi do upadku wielu gospodarstw rolnych w naszym kraju. Osłabi też ochronę konsumentów przed GMO oraz szkodliwymi środkami chemicznymi masowo używanymi w produkcji żywności w Ameryce Północnej. Akcja Demokracja apeluje do polskiego rządu o dążenie do całkowitego i jednoznacznego... Akcja Demokracja apeluje do polskiego rządu o dążenie do całkowitego i jednoznacznego wyłączenia z umów TTIP i CETA wszystkich kwestii, które mają negatywny wpływ na tradycyjne rolnictwo rodzime i rolnictwo ekologiczne, a także wysoką jakość i bezpieczeństwo polskiej żywności. Ich zdaniem, jeśli inne kraje nie zgodzą się na ten postulat, Polska powinna odrzucić umowy. Kampania przeciwko umowom CETA i TTIP jest wspólną inicjatywą: Akcji Demokracji, Forum Rolnictwa Ekologicznego, Instytutu Globalnej Odpowiedzialności (IGO), Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO), Stowarzyszenia Ekoland i Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych im. Świętego Franciszka z Asyżu. – Nie chcę GMO, nie chce przetworzonej żywności zagranicznej. Wolę polskie eko i polską tradycyjną żywność. Nie chcę aby ludzie w Polsce wyglądali jak Amerykanie i Brytyjczycy – mówi rolnik z pokoleń. – Nasze jest dobre i lepsze od ich – dodaje. 27 października bieżącego roku na szczycie Unia Europejska–Kanada, ma dojść do parafowania umowy CETA. Demonstracje przeciwko wejściu umowy w życie zapowiedziały także organizacje pozarządowe m.in. w Niemczech i Austrii. Czy możliwy jest scenariusz z CETA podobny do tego, jaki miał miejsce z ustawą antyaborcyjną? Czy rząd wysłucha głosów protestujących?

Dołaczysz do protestu!!!!

agrobiznes opinie