Z przykrością informujemy, że 21 stycznia 2019 r. odszedł od nas 

Prof. dr hab. Ryszard Czarnecki.

 

Nabożeństwo żałobne w intencji Zmarłego Profesora oraz odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku odbędzie się w dniu 04 lutego 2019 roku o godz. 0940 w Kaplicy Cmentarnej na Cmentarzu Batowickim w Krakowie przy ul. Powstańców 48.


Profesor Ryszard Czarnecki był wielkim propagatorem apiterapii. Doceniał i podkreślał ważną rolę pszczół i pszczelarza w dostarczaniu cennych produktów w leczeniu człowieka.

Chciał aby apiterapia była przedmiotem nauczanym na studiach medycznych. 

Wykłady Profesora słuchało sie zawsze z ogromnym zainteresowaniem.

Był autorem wielu książek – publikacji naukowych, przeglądowych oraz podręczników w zakresie leczenia produktami pszczelimi. 


Ważnym osiągnięciem Prof. Czarneckiego były wieloletnie badania nad wartościami profilaktycznymi i leczniczymi produktów pszczelich takich jak pszczeli pyłek kwiatowy, propolis oraz mleczko pszczele.

Za działalność w zakresie apiterapii Polski Związek Pszczelarski uhonorował go Medalem ks. dr Jana Dzierżona – za wybitne zasługi w rozwoju pszczelarstwa.

Prof. Czarnecki pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji społecznych w szkolnictwie wyższym: pełnił obowiązki dziekana, rektora oraz wiele innych. Badacz pszczół i produktów pszczelich. Specjalista w dziedzinie apiterapii.

 Naprawdę warto posłuchać wykładu Profesora. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

    Partnerzy dla pszczelarstwa