W tym miejscu przekazywane będą informacje o konkursach związanych z pszczelarstwem. Konkursach, które już były lub które dopiero są organizowane. Zapraszam do przekazywania informacji o takich wydarzeniach. Prosimy przesyłać informacje na adres pzp@zwiazekpszczelarski.pl

Konkurs "Bliżej pszczół"

 

.                                                                                                                              

Konkurs pszczelarski dla młodzieży pt. "Bliżej pszczół".

Konkurs jest organizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli. Jest to pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu adresowanego do dwóch grup młodzieży: gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Na uczniów czekają nagrody (laptopy, smartfony, tablety, dla gimnazjalistów wolny wstęp w grono uczniów Technikum w Pszczelej Woli i wyjazd do Londynu na Konkurs Międzynarodowy a dla uczniów szkół średnich Indeks na KUL).

 Celem konkursu "Bliżej pszczół" jest popularyzacja wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

Źródło: KUL

Partnerzy dla pszczelarstwa