Kielce ,07.10.2019 r.

Prezesi Rejonowych Kół

Świętokrzyskiego Związku Pszczelarzy

Biuro Świętokrzyskiego Związku Pszczelarzy w Kielcach informuję, iż Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umieściła na swojej stronie internetowej Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa na sezon 2020-2022 (www.armir.gov.pl) . Biorąc pod uwagę powyższe przekazuje najważniejsze informacje dotyczące korzystania z pomocy i terminy jakie będą obligowały pszczelarzy .

W sezonie 2019/2020 stan rodzin pszczelich liczymy na dzień 30.09.2019 r. W zawiązku z tym proszę o przekazanie tej bardzo ważnej informacji pszczelarzom , aby mogli dokonać jeszcze wpłat na składki członkowskie i produkcyjne najpóźniej do 11.10.2019 r., ale tylko w biurze Związku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

W załączeniu przesyłam skrót najważniejszych informacji dotyczących KWPW oraz druk zamówienie na sprzęt, ule, lawety itp. Zamówienie proszę wypełniać czytelnie . Termin składania zamówień to 25.10.2019 r. (do biura Związku lub e-mailem na adres: szpkielce@vp.pl ).

Proszę zwrócić uwagę, iż w przypadku korzystania z : zakupu sprzętu, urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej oraz analizy miodu trzeba zarejestrować sprzedaż bezpośrednią lub rolniczy handel detaliczny . Taką sprzedaż należy zarejestrować i posiadać stosowny dokument przed datą zakupu jakiegokolwiek sprzętu w ramach KPWP.

Wszystkie powyższe informacje znajdą się na stronie internetowej Świętokrzyskiego Związku Pszczelarzy (www.zwiazekpszczelarski.pl/informaciekielce ).

Koła, które jeszcze nie dostarczyły do biura Związku : recept, książek leczenia pszczół, list na składki członkowskie proszone są o niezwłoczne dostarczenie tych dokumentów .

Refundacje za sezon 2018/19 będą wypłacane po 15.10.2019r. po wcześniejszym powiadomieniu telefonicznym Prezesa Koła.

Iwona Łodo

Świętokrzyski Związek Pszczelarzy