W dniu 6 grudnia br. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie, zostały wręczone nagrody laureatom konkursu AGROPRZEDSIĘBIORCA RP 2016, organizowanego przez redakcję miesięcznika AGRO.

Patronat honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego- Czesław Siekierski. 

Wyróżnienia w imieniu Ministra wręczał Zbigniew Babalski – sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wiceminister podkreślił, że jeśli tylko rolnik, przedsiębiorca, naukowiec i samorządowiec będą współpracować wówczas sukces jest absolutnie możliwy. Wiceminister zapewnił także, że: „Oczywiście pierwszym ogniwem jest rolnik którego należy wspierać.

 Rząd jest po to żeby widzieć przeszkody i je z drogi rolnika usuwać”.

Kandydatów do tytułów rekomendują biznesmeni, parlamentarzyści, przedstawiciele administracji państwowej, świata nauki, organizacje i związki branżowe. Kandydaci muszą posiadać duże doświadczenie w agrobiznesie i mieć wyjątkowe predyspozycje do sprawnego zarządzania reprezentowanym przedsiębiorstwem posiadającym silną pozycję rynkową.


W tym roku tytuł „Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2016” otrzymał pszczelarz, właściciel firmy stolarskiej Kolega Ryszard Sułkowski, w latach 2004-2008 Wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego.


Firma „Stolarstwo-Tartacznictwo” Ryszarda Sułkowskiego jest jedną z największych firm specjalizujących się

w produkcji ekologicznego, drewnianego sprzętu pszczelarskiego w Polsce oraz w Europie Zachodniej. Podstawę zdobytej przez nią 

krajowej i międzynarodowej renomy stanowią: fachowość, ekologiczność produkcji, sprawność zarządzania i rzadko spotykana w tym sektorze gospodarki dynamika rozwoju.

Siedziba firmy znajduje się w Bolkowie, który leży w południowo-zachodniej Polsce w woj. Dolnośląskim. Działalność prowadzona jest od 1985 roku. Wysoka jakość wyrobów, uzyskana dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i wysokich kwalifikacji pracowników sprawiła, że firma stała się znaczącym producentem w branży pszczelarskiej. Podstawowa

produkcja firmy „Stolarstwo-Tartacznictwo” Ryszarda Sułkowskiego obejmuje drewniany sprzęt pszczelarski tj.: ule, ule ozdobne, ramki pszczele, rojnice/transportówki, podkarmiaczki, poławiacze pyłku, topiarki słoneczne oraz ekologiczne paliwo do podkurzacza itp., wykonane z wysokiej jakości drewna iglastego i liściastego.

Firma Ryszarda Sułkowskiego może pochwalić się takimi osiągnięciami jak:

• W 2005 r. wyróżnienie w kategorii „Ekologia”, w plebiscycie Czytelników „Przeglądu Technicznego” o tytuł „Złotego Inżyniera 2005”.

• W 2002 r. laureat konkursu AgroLiga 2002 jako Mistrz Dolnego Śląska oraz Wicemistrz Krajowy w kat. „Firma”.

• W 1990 r. przyznanie międzynarodowej nagrody eksportera za wysoką jakość wyrobu pt. „Łuk Złotej Gwiazdy”.

Zaszczyt ten potwierdził, iż wyroby tego zakładu charakteryzują się jakością zgodną z zachodnioeuropejskimi normami. replica rolexreplica handbags rolex replica


Gratuluję wyróżnienia i życzę dalszych sukcesów.

Piotr Krawczyk

Zapisz się na newslettera.

Jeżeli chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wydarzeń pszczelarskich w Polsce.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje wokół pszczelarstwa zapisz się na Newslettera.

Będziemy cię informować o tym o czym wiemy lub zostaniemy poinformowani.

Pozdrawiam Piotr Krawczyk ;)  

 

Przepisz kod z obrazka
Captcha
Partnerzy dla pszczelarstwa